Telefon
WhatsApp
İnstagram
Linkedin
İş Sağlığı Güvenliği

İş Sağlığı Güvenliği

Son yıllarda İş Sağlığı ve Güvenliği denilen, uygar bir toplumun göstergesi olan ve önce çalışanın sonra da işyeri ortamının risklerini anlatan, bilinçlendiren kanun, kaide ve kurallar ile belirlenmiş şekli ile bunu en hızlı ve kısa bir biçimde dile getirecek olan Broşür, Afiş, Tabela ve Duvar Levhaları asma uygulaması başlatılmıştır.
Asılacak olan duyurunun her şeyden önce kendisinin İş Sağlığı ve Güvenliği kriterlerine uygun olması gerekmektedir. Örneğin tavandan asılarak uygulanacak bir levhanın düşmesi halinde insan başına zarar vermiyecek şekilde tasarlanması ve hammaddesinin bu arızayı göz önünde bulundurarak seçilmesi gerekir. Yangın riski olan bir iş mekanında kendisinin yanıcı bir maddeden üretilmiş olması bir risk arzeder. Bu Emir, Yasak ve Uyarı levhalarının Uygulama Yeri itibarı ile çok iyi seçilmiş ve amaca Uygunluğu tam tespit edilmiş olması lazımdır. Aksi takdirde ya işçinin Çalışma Rahatlığını bozacaktır ki bu ış Verimliliğini direk etkiler yada Gereksiz Uyarı olması sebebi ile şart Koşul Uyulması gereken emirlerin ciddiyetini gölgeler. Ayrıca işletmeye de gereksiz mali yük getirir.
Globalleşen dünyamızda ıSG Tabelalarının şekiller ve işaretler ile anlatımının yaygınlaşması kaçınılmazdır. Bu doğrultuda olası bir tehlikenin işyerinin sosyal yapısı gereği ve herkesin hemen anlayabilmesi gerekmektedir. Bu da Dünya üzerinde ortak bir İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili şekil Lisanı oluşmasını sağlamıştır. Dünyada konu ile ilgili standardizasyona yönelik talimatlar, yönergeler ve normlar geliştirilmiştir. Bunların Başında
Milletlerarası Standardizasyon Teşkilatı (ISO) gelmektedir. Ülkelere göre değişiklik göstermekle beraber, standartların bazıları şunlardır TSE EN ISO 18001, DIN 4844, ISO 7001 vb.
Tüm bu gelişim ve bilgiler doğrultusunda, işletmemiz siz değerli müşterilerimizin konu ile ilgili taleplerini değerlendirerek amaca uygun en doğru malzemelerin üzerine uzun ömürlü, tehlike içermeyen, güneş ışığından ve zor dış ortam şartlarından etkilenmeyen Serigrafi Baskı yaparak hizmet vermektedir.

Önceki
Endüstriyel Etiket
Sonraki
Pano Mimik Baskı

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM